Kilka sposobów na ekologiczne (i ekonomiczne) życie I

W ostatnich latach prawdziwą furorę robią ruchy proekologiczne i zero waste. I nic dziwnego. Jako nowoczesne i świadome społeczeństwo coraz większą wagę przykładamy do tego, jaki wpływ na środowisko mają nasze działania. Mając na uwadze troskę o naszą planetę możemy zadbać równocześnie o nasz portfel. W końcu ekologicznie = ekonomicznie.

Oto seria prostych kroków, które możesz wprowadzić do swojego życia już dziś, abyś był eko. Twój portfel i planeta będą Ci za to wdzięczne:)

Doceń to, co już posiadasz

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się stanąć przed pełną szafą i powiedzieć: „nie mam się w co ubrać!” Nie martw się, nie jesteś sama. Jednak czy zastanawiałaś się, skąd to się bierze? Być może masz tam ubrania, które do niczego Ci nie pasują? Być może są słabej, jakości i po kilku praniach nadają się, co najwyżej na ścierki, ale nie do noszenia. Być może masz kilka ubrań, które trzymasz na “za kilka kilo mniej” lub kupiłaś je z myślą, że do nich schudniesz. A może na wyprzedaży kupiłaś coś, co w domu już nie wydawało się takie ładne? Jeśli posiadasz takie okazy w swojej szafie to najwyższy czas na porządki.

Wyjmij wszystkie ubrania z szafy (to też doskonały moment żeby umyć ją od środka). Rozłóż ubrania na podłodze lub łóżku i dobrze się im przyjrzyj. Być może dostrzeżesz kilka ubrań, których nie nosiłaś bo… Zapomniałaś, że w ogóle je masz. Odłóż na bok te, których na pewno nie będziesz już nosić. Nie oszukuj się, jeśli nie ubrałaś czegoś przez ostatni rok, prawdopodobnie nie założysz tego już nigdy. Lepiej oddać je na cele charytatywne, sprzedać lub rozdać koleżankom. A jeśli w nieskończoność czekasz aż schudniesz, aby zmieścić się w piękną lecz za małą sukienkę, nie czekaj, oddaj ją krawcowej, która dopasuje ją tak żebyś mogła cieszyć się nią już teraz.

Ubrania, która do niczego Ci nie pasują odłóż na inną stronę. Zastanów się, czego potrzebujesz, aby je połączyć z innymi ubraniami. Jeśli jesteś fanką kolorowych i wzorzystych ubrań, które nie łączą się ze sobą dobrze, może warto dokupić biały, basic podkoszulek, który sprawdzi się na zasadzie kontrastu z wzorzystą spódnicą, a proste czarne spodnie będą pasować do koszuli w groszki i tak dalej. Doceniając to, co masz, możesz rzadziej kupować ubrania i dzięki temu zaoszczędzisz na dłuższą metę. W końcu będziesz mogła pozwolić sobie na kupowanie ubrań o lepszej jakości. Podczas zakupów pamiętaj jednak o tym, co już masz w szafie. Nie kupuj ubrań po prostu ładnych. Kupuj takie, które będą pasować do tego, co już posiadasz. A co z ubraniami słabej jakości które do niczego się już nie nadają? Zrób z nich ścierki i następnym razem kupuj tylko ubrania dobrej jakości. Albo nie kupuj ich wcale:)

Posts created 5

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top