Kriolipoliza to metoda polegająca na ochłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą „kontrolowaną śmierć”apoptozę i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak to działa?

kriolipoliza_all

W trakcie zabiegu:

Poprzez zmrożenie i zassanie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób kontrolowany i selektywny w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

1-2 dzień

początek procesu zapalnego. Pod wpływem tej niskiej temperatury, lipidy, które wypełniają komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stan stały ulegając krystalizacji. Zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.

2-7 dzień

to okres w którym intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej. Maksimum procesu zapalnego następuje po ok. 15 dniach od zabiegu. Wtedy to komórki tłuszczowe są otoczone przez histiocyty, limfocyty oraz inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają proces polegający na stopniowej redukcji swojej wielkości.

W okresie od 15 do 30 dni

po zabiegu ustępuje zapalenie. W następnym etapie zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe co powoduje ich stopniową eliminację z organizmu. W rezultacie dochodzi do efektu zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

Dla kogo kriolipoliza?

Tę metodę poleca się szczególnie osobom, które mimo aktywnego trybu życia, nie mogą sobie poradzić z trudnymi okolicami w postaci tkanki tłuszczowej występującej na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg ten jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) oraz tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Należy jednak stanowczo podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • choroby nerek, serca i wątroby
  • ciąża, menstruacja
  • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory
  • miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno
  • zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem
  • choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic  w obrębie rąk, rzadziej stóp)
  • ostra pokrzywka pod wpływem zimna

Sam zabieg w początkowym etapie to uczucie silnego zmrożenia oraz miejscowe drętwienie. Jest to uczucie chwilowe. W trakcie trwania całego zabiegu klient może np.: oglądać telewizję, czytać lub najzwyczajniej w świecie się zrelaksować.

Jeden zabieg trwa  45-60 minut.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy. Co najistotniejsze, zamrożone komórki tłuszczowe w 100 % zostają usunięte z organizmu zatem nie podlegają regeneracji

kriolipoliza6