W Polsce jest stosunkowo młodą i nową dziedziną, aczkolwiek przyjęta z dużą aprobatą i uznaniem przez wszystkich, którzy mają problemy ze stopami i szukają pomocy!

Podologia zajmuje się zdiagnozowaniem problemu, a osoba zaopatrzona w odpowiedni sprzęt oraz wiedzę z tego zakresu, zatroszczy się o właściwą pielęgnację i podejmie odpowiednią terapię w zależności od schorzenia oraz zmian w obrębie stopy.

Przy pierwszej wizycie podolog omawia z pacjentem zaistniały problem, przedstawiając mu szczegółowy obraz dalszego postępowania w terapii . Pierwsza wizyta jest niezobowiązująca i bezpłatna!

W gabinecie oferujemy:

  • Konsultacje podologiczną

stopyW czasie bezpłatnej konsultacji podologicznej można uzyskać informacje między innymi na temat pielęgnacji stóp oraz prawidłowego obcinania paznokci. Istnieje również możliwość, aby dowiedzieć się jak przynieść ulgę obolałym stopom oraz co zrobić, by lepiej zadbać o nasze stopy. Podczas bezpłatnej konsultacji zdiagnozowane mogą zostać problemy stóp, takie jak brodawki, specjalista może też określić przyczynę tworzenia się odcisków czy modzeli. Konsultacja do niczego nie zobowiązuje, stawia sobie za cel jedynie poprawę kondycji stóp. W ramach owej konsultacji można również zasięgnąć informacji na temat preparatów do pielęgnacji domowej.

 

  • Rekonstrukcję płytki paznokciowej

stopy2Zabieg stworzony jest z myślą o osobach borykających się z problemem nieestetycznie wyglądających paznokci, spowodowanym urazami mechanicznymi lub zmianami chorobowymi, takimi jak grzybica czy schodzący paznokieć. Zabieg umożliwia przywrócenie zdrowego wyglądu paznokciom. Dzięki nałożeniu na płytkę odpowiedniego żelu istnieje możliwość uformowania naturalnie wyglądającego paznokcia. Ponadto, żel charakteryzuje się właściwościami przeciwgrzybicznymi, co daje możliwość nakładania go na zmienione chorobowo paznokcie. Trzeba go utrzymywać przez około miesiąc lub dwa albo do chwili, gdy zrośnie się z naturalną płytką paznokcia. Co więcej, żel może być malowany lakierami do paznokci. Nie przeszkadza on w żaden sposób w codziennym funkcjonowaniu.

 

  • Podcięcie wrastających paznokci

stopy3Jest to zabieg dla osób, którym dokuczają wrastające paznokcie i mają problem z ich obcięciem. Podolog skróci paznokcie w odpowiedni sposób, tak aby nie wrastały się ponownie. W przypadku zgrubiałych paznokci, mogą one również zostać oszlifowane. Warto pamiętać, że wrastanie paznokci jest efektem nieumiejętnego ich obcinania oraz zbyt mocnego wycinania boków płytki paznokciowej.

 

  • Tamponade, opatrunek

Tamponada stosowana jest samodzielnie lub pomocniczo wraz z klamrą w przypadku wrastających paznokci. Tamponowanie zapobiega też wrastaniu paznokci. Opatrunek nadkładany jest podczas leczenia pękających pięt lub przy usuwaniu odcisków czy modzeli. Pod opatrunek nakłada się preparat, który zapobiega pękaniu pięt. Opatrunek może być założony jednorazowo lub też zmieniany każdego dnia na nowy, świeży – w tym przypadku podolog poinstruuje pacjenta jak odpowiednio to zrobić. Sama aplikacja trwa nie dłużej niż pięć minut, natomiast całkowita terapia wrastającego paznokcia zajmuje zwykle od sześciu miesięcy do jednego roku.

 

  • Usuwanie odcisków

stopy4Odciski usuwane są przy pomocy frezarki, z wykorzystaniem frezów próżniowych, a potem używa się frezu wygładzającego. Można również wykonać indywidualną ortezę silikonową, którą należy nosić codziennie, aby zapobiec nawrotom odcisków. Odciski na początku powinny być usuwane raz na miesiąc, z czasem te odstępy czasowe staną się coraz dłuższe, aż do chwili, gdy odciski zostaną całkowicie zlikwidowane.

 

  • Usuwanie modzela

modzelaModzel jest zgrubiałą, bolesną podczas chodzenia, warstwą naskórka, która bardzo często powstaje na przedstopiu. Modzelom zwykle towarzyszą inne defekty stóp, takie jak halluksy. Modzele usuwane są frezarką z odpowiednio dobranymi frezami ściernymi lub też wycinane są skalpelem. Aby zapobiec tworzeniu się innych defektów stóp, należy pozbywać się zgrubiałej warstwy skóry. W celu całkowitego usunięcia modzela, trzeba co miesiąc powtarzać zabieg.

 

  • Terapię pękających pięt

stopy5Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z problemem pękających i nieestetycznie wyglądających pięt. Dolegliwość pękających pięt zwykle pojawia się lub zaczyna być odczuwalna latem, gdy często ściągamy pełne obuwie odkrywając stopy. Dzięki odpowiedniemu ścieraniu naskórka przy pomocy frezów oraz zastosowaniu specjalistycznych preparatów skóra na piętach może odzyskać zdrowy wygląd. Zabieg powinien być powtarzany raz w miesiącu, aby dla osiągnąć optymalne rezultaty. Co więcej, w naszym gabinecie kosmetycznym w Poznaniu można zakupić specjalne preparaty firmy Gehwol, które w przypadku codziennego stosowania mogą spowolnić lub całkowicie wyeliminować problem pękających pięt.

 

  • Korekcję wrastających paznokci – rurki protekcyjne

stopy6Rurki protekcyjne zostały stworzone z myślą o osobach, którym dokuczają wrastające paznokcie. Założenie rurek zapobiega podrażnieniu wału paznokciowego. W przypadku lekkiego wrastania paznokci, stosowanie rurek może doprowadzić paznokcie do zdrowego stanu i zapobiec wrastaniu w wały paznokciowe. Rurki po założeniu utrzymują się około miesiąca, po tym czasie problem ustąpi lub też trzeba zabieg powtórzyć. Rurki stosowane są do chwili ustąpienia dolegliwości. Nie przeszkadzają one w codziennym funkcjonowaniu, a paznokcie można malować lakierem i poddawać zabiegom upiększającym.

 

  • Klamry na wrastające paznokcie Ony Clip

odbudowaKlamry plastikowe stosuje się u osób, którym paznokcie wrastają, ale nie są rurkowate i zawinięte. Klamra na paznokciu jest niemal niewidoczna, podczas jej stosowania można normalnie funkcjonować i malować paznokcie. Klamra utrzymuje się około miesiąca, po tym czasie dolegliwości ustąpią lub też należy wykonać zabieg ponownie, aż do chwili całkowitego zniwelowania problemu. Razem z klamrą można dodatkowo stosować tamponadę.

 

  • Klamry metalowe na wrastające paznokcie

klamryKlamry metalowe stosowane są w przypadku mocno wrastających paznokci, jak również przy paznokciach rurkowatych oraz podczas stanów zapalnych. Klamra zapobiega wrastaniu paznokcia w wały paznokciowe. Zakłada się ją nawet przy silnie wrośniętych, rurkowatych paznokciach. Stosuje się ją także w stanach ropnych paznokcia lub też przy wysiękach ropnych, będących efektem wbijania się paznokcia w wał paznokciowy. Klamra nie stanowi żadnej przeszkody w codziennym funkcjonowaniu. Przy odpowiednim obcinaniu paznokci, po wyprowadzeniu paznokcia przy pomocy klamry, nie będzie ona już potrzebna. Zabieg powinien być powtarzany co miesiąc, dodatkowo można również stosować tamponadę.

podologiaA to wszystko dla naszych stóp, aby były piękne!